Anna Pichola

podsumowanie roku 2021

Podsumowanie roku 2021

Rok 2021 był dla mnie przełomowy. Był to rok, w którym musiałam podjąć kluczowe decyzje, związane z moją ścieżką zawodową. Zdecydowałam się porzucić pracę na etacie i rozwinąć własny biznes w Norwegii – tak powstała Kreatorka Kariery:) 

Oczywiście nie stało się to z dnia na dzień. Własną działalność otworzyłam w październiku 2021, ale przygotowywałam się do tego długo wcześniej. Swój biznes – kreatorka-kariery.pl otworzyłam krótko po urodzeniu synka. Już będąc w ciąży pracowałam nad strategią mojej firmy oraz intensywnie się uczyłam. Nie było łatwo, zwłaszcza z niemowlęciem na rękach – każda młoda mama na pewno wie o czym mówię 😉 Jednak dałam radę, miałam motywację do działania i ukierunkowany plan na najbliższą przyszłość.

Tworząc swój biznes bardzo ważne jest dla mnie, aby wspierać, edukować i motywować Polaków rozwijających swoją karierę w Norwegii. Sama przeszłam niełatwą drogę do miejsca, w którym jestem dzisiaj, dlatego moim celem jest pokazać moim rodakom, że można z sukcesem rozwijać swoją karierę w Norwegii. 

W październiku wydałam swojego pierwszego e-booka “Rozmowa kwalifikacyjna po norwesku”. Jest to zestaw 50 pytań najczęściej zadawanych na rozmowie kwalifikacyjnej w Norwegii z opracowanymi odpowiedziami w języku polskim i norweskim oraz moimi wskazówkami. Muszę przyznać, że wbrew moim wyobrażeniom, wydanie e-booka zajęło bardzo dużo czasu – bo aż pół roku! Korekta dwujęzycznego tekstu była naprawdę czasochłonna. Ale udało się, z czego jestem ogromnie dumna. 

Krótko później stworzyłam kurs online “Planowanie kariery zawodowej w Norwegii”. Kurs skierowany jest do osób, które chciałyby rozwijać swoją karierę zawodową w Norwegii, ale nie do końca wiedzą jak się do tego zabrać, lub brakuje im motywacji i odwagi do zmian. Zawiera nagrania video, karty pracy oraz bonusy – szablony CV i listu motywacyjnego, Miniprzewodnik “Jak szukać pracy w Norwegii” oraz 20 przykładowych pytań z mojego e-booka “Rozmowa kwalifikacyjna po norwesku”.  

Było to dla mnie kolejne wyzwanie, sporo pracy ale też dużo nauczyłam się na temat tworzenia kursów online samodzielnie! 🙂

Końcówka roku 2021 była dla mnie bardzo intensywna zawodowo – w grudniu poprowadziłam webinar organizowany przez Prosjekt-K  “Jak sprzedawać swoje kompetencje na rynku norweskim”. Mówiłam o tym jak dobrze sprzedać swoje kompetencje w CV, na rozmowie kwalifikacyjnej oraz w biznesie. Wystąpienie dla tej organizacji było dla mnie wyróżnieniem, bardzo cieszyłam się, że mogłam podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestniczkami.

Również w grudniu wygłosiłam gościnny wykład na Politechnice Wrocławskiej z zakresu projektowania swojej kariery zawodowej, oraz przeprowadziłam warsztaty online na żywo “CV w języku norweskim, które zaprasza na rozmowę kwalifikacyjną”.

Jeśli chodzi o wykład na Politechnice Wrocławskiej, bardzo ważne było dla mnie, aby podpowiedzieć studentom jak zacząć działać na rynku pracy (również za granicą), co robić kiedy już mamy w ręku dyplom, jakie działania są najbardziej efektywne. Pamiętam jak sama kończyłam tę uczelnię i jako świeżo upieczona absolwentka byłam zagubiona i nie do końca wiedziałam w którą stronę pójść, od czego zacząć. 

Z kolei warsztaty “CV w języku norweskim, które zaprasza na rozmowę kwalifikacyjną” nakierowane były głównie na pracę ze swoim CV. Skupiłam się na tym, aby pokazać uczestnikom jak dopasować CV do konkretnej oferty pracy. Jest to bardzo ważne, aby każde CV, które wysyłamy było napisane pod daną ofertę, szczególnie na norweskim rynku pracy. Wysyłając aplikacje hurtowo nasze szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną są niewielkie.

Forma warsztatowa okazała się być strzałem w dziesiątkę, dlatego już 21.01. rusza druga edycja warsztatów CV w języku norweskim. Pokażę jak skonstruować CV pod konkretną ofertę pracy w Norwegii, omówię najczęstsze błędy w CV oraz podpowiem jak wykorzystać słowa kluczowe w aplikacjach. Dostęp do tych warsztatów możesz wykupić TUTAJ. 

Czasem wydaje nam się, że nic specjalnego nie robimy, dni uciekają, nic wielkiego się nie dzieje. Dopiero kiedy spiszemy sobie na kartce konkretnie co się wydarzyło, czego dokonaliśmy, co udało nam się zrobić – często okazuje się, że było tego naprawdę sporo.

Tak jest w moim przypadku. Pisząc to podsumowanie zdałam sobie sprawę jak dużo udało mi się zrobić, ile osiągnęłam. Bardzo polecam tę metodę nawet osobom nie lubiącym podsumowań i postanowień na przełomie roku! 😉 

Plany na rok 2022

W 2022 roku nie zamierzam zwolnić tempa 😉 Postanowiłam, że dwa, trzy razy w roku będę przeprowadzała warsztaty z tworzenia CV, ponieważ widzę duże zainteresowanie tym tematem, szczególnie wśród Polaków przebywających w Norwegii.

A już 19.01. o godzinie 19:00 zapraszam na bezpłatny webinar o tym, jak mówić o swoich umiejętnościach w CV oraz na rozmowie kwalifikacyjnej.

Niebawem powstaną również warsztaty “Rozmowa kwalifikacyjna w języku norweskim”. Będę uczyła jak opowiadać o sobie na rozmowie kwalifikacyjnej, jak odpowiadać na pytania z wykorzystaniem modelu SMART oraz jak rozmawiać na wciąż kłopotliwy dla wielu osób temat – czyli o pieniądzach. Warsztaty wystartują już w lutym!

Dla osób chcących się rozwijać na rynku pracy w Norwegii mam przygotowane coś specjalnego! Będzie to Program Mentoringowy, skierowany przede wszystkim do osób potrzebujących wsparcia w podejmowaniu trudnych decyzji o zmianie pracy, ścieżki zawodowej, które obawiają się ryzyka z tym związanego. Chcę pokazać jakie są możliwości na rynku pracy w Norwegii, jak się sprawnie na nim poruszać.

Chciałabym również kontynuować wykłady dla studentów. Bardzo zainspirowałam się podczas mojego ostatniego wystąpienia na Politechnice Wrocławskiej. Widzę, jak ważne jest wsparcie młodych osób w zakresie projektowania kariery. Będąc absolwentką bardzo chciałabym otrzymać podobne wskazówki jak kształtować swoją ścieżkę zawodową, od czego w ogóle zacząć.

W drugiej połowie roku powstanie kurs z efektywnego wykorzystania w procesie poszukiwania pracy platformy LinkedIn. Wielu użytkowników nie do końca wie jak w pełni wykorzystać możliwości tego portalu, jak budować sieć kontaktów i jak zadbać, aby nasz profil przyciągał uwagę rekruterów.

Jak widać, plany mam dość ambitne, ale znając siebie wiem, że w ciągu roku z pewnością przyjdzie mi do głowy jeszcze masa pomysłów na nowe projekty 🙂

Dlatego zapraszam Cię do śledzenia mnie na Facebooku, Instagramie oraz oczywiście na LinkedInie. Dzięki temu będziesz na bieżąco z tym co się dzieje u Kreatorki Kariery. 🙂 Bądźmy w kontakcie!